Спілка українських співвітчизників, история

Изображение пользователя Administrator.

ДОРОГІ ДРУЗІ!

В жовтні 2005 була сформована

Спілка українських співвітчизників "ЄДНІСТЬ"!!!

На цій сторінці розташована інформація про плани Спілки на майбутнє, перелік заходів, що відбулися.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
ЗВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ

Відвертість, дбайливе ставлення до природи, культури, спілкування всіх рівнях з позитивним сприянням світу, збереження ідентітети і розвиток толерантності, повага до професіоналізму і коректність, пошуки спільних інтересів – все те може стати базою нашого осередка. Кожний із нас є особливий і неповторний і всі ми разом є обличчям нашої держави і людства в цілому…

Запрошуємо завітати до Спілки співвітчизників ЄДНІСТЬ, де ми зможемо поспілкуватися на різноманітні теми, пов’язані з Україною, нашім життям в Словенії та інше.

З повагою до бажаючих спілкуватися і розвиватися,

В.о. керівника спілки ЄДНІСТЬ
Тетяна СМИРНОВСЬКА

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ!

Приємно відзначити, що нарешті з’явилася офіційна сторінка Посольства України в Словенії, http://www.mfa.gov.ua/slovenia де розташована необхідна інформація як для співвітчизників, що мешкають в Словенії, так і для всіх, хто цікавиться цією невеличкою, але такою чудовою країною.
Від імені спілки «Єдність» висловлюємо подяку працівникам Посольства та, окремо, пану Станіславу Єжову за завзятість в розробці офіційної сторінки Посольства України в Словенії.

*************************

************************************

СТЕЖТЕ ЗА НОВИНАМИ!

***********************
Було:
14 грудня 2008 року в приміщенні Люблянського Магістрату відбувся "Вечір української пісні", підготовлений Спілкою ЄДНІСТЬ.

21 листопада 2008 року о 17.30 в приміщенні Посольства України в Республіці Словенія (Любляна, вул. Теслова, 23) відбувся пам’ятний вечір „Запалимо свічку!”, присвячений 75-м роковинам Голодомору в Україні.

Звернення Президента України до світового українства та міжнародної спільноти з нагоди вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

Звертаюсь до вас у зв'язку з 75-ю річницею найтрагічнішої події в історії українського народу - Голодомору 1932-1933 років.
Правда про злочин геноциду, свідомо скоєний сталінським режимом на благодатній українській землі, десятиліттями намагалася пробити собі дорогу.
Хочу низько вклонитися всім, хто не мовчав у ті роки, коли страх скував підрадянську Україну, коли світ волів залишатися в благодушному невіданні про один із найстрашніших злочинів проти людства.
Лише звільнившись від пут комуністичного тоталітаризму, незалежна Україна змогла на повний голос заявити про замах на життя цілого народу, здійснений в далекі 30-і роки минулого століття.
Нині правда про Голодомор стає надбанням широкої світової громадськості. її вже не замовчати. Морок сталінської ночі 1932-1933 років нарешті розвіюється.
Голодомор уже визнаний злочином і засуджений багатьма державами та міжнародними організаціями, регіональними урядами та парламентами, муніципальними радами по всьому світу.
Глибока шана і вдячність за гуманізм і солідарність з мільйонами невинних жертв геноциду. Міжнародна підтримка утверджує нашу віру в те, що історична справедливість буде відновлена, зміцнює нашу волю добиватися її в усій повноті.

Світове співтовариство має усвідомити, що запобігти злочинам проти людства у майбутньому не вдасться, доки не будуть засуджені злочини минулого.
Ми не говоримо про те, що світ міг би вчинити 75 років тому, якби знав усю правду. Ми говоримо про те, що він має зробити нині на знак шани до загиблих і до тих, кому вдалося вижити у пеклі Голодомору.
22 листопада в Києві мільйони свічок, запалених українцями в пам'ять про замордованих голодом співвітчизників, зіллються з полум'ям "Незгасимої свічки", яка пройшла через 33 держави світу та всю Україну, увібравши в себе вогонь сердець щирих людей різних країн і народів.

Закликаю всіх, кому не байдужі милосердя, співчуття і справедливість, хто прагне перемоги добра над злом, запалити свою свічку пам'яті й разом з нами вшанувати жертв Голодомору.
Україна пам'ятає! Світ визнає!

23 листопада 2007 року о 16.00 в приміщенні Посольства України в Республіці Словенія (Любляна, вул. Теслова, 23) відбудеться пам’ятний вечір „Запалимо свічку!”, присвячений 75-м роковинам Голодомору в Україні.

ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Вітання директора київського Інституту досліджень діаспори, пана Ігоря ВІННИЧЕНКА.

До закордонного українства звернувся Президент України Віктор Ющенко
Звернення до світового українства
11 квітня 2007 р.

Міністерство освіти і науки України спільно з Лігою українських меценатів проводило VII Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика серед дітей української діаспори.
В Словенії Конкурс проводився в суботу, 3 березня.

Фестиваль українського фільму (5 стрічок) пройшов 17 - 28 грудня 2006 в приміщенні Міського музею Любляна. Відкриття Фестивалю відбулося 17 грудня о 13.00. Демонструвалася стрічка "Помаранчеве небо".
21 грудня: фільми "Пропала грамота" і "Мамай"
28 грудня: "Білий птах з чорною ознакою" та "Аврора"
Час початку сеансів 28 грудня - о 16 та о 18 годині.

9 червня 2006 в Любляні відбудеться концерт камерної музики.Виконавці: Ігор ГРАССЕЛЛІ (скрипка, Словенія) та Анна Середенко (фортепіано, Україна). Концерт проводитиметься у межах проекту "Мистецтво без кордонів", який організувала Єдність за сприяння Посольства України в Словенії та Посольства Словенії в Україні. Місце проведення буде повідомлено додатково. Вхід вільний.

Здесь уборка складов